O akcji

 

Akcja edukacyjna „Zdrowia nie lekceważę, z dietetykiem mniej ważę” potrwa od 12 września do 30 listopada. Jej organizatorami są Polskie Centra Dietetyczne. W ramach akcji, każdy mieszkaniec miast, w których znajdują się gabinety dietetyczne Projekt Zdrowie (pełna lista tutaj), będzie mógł skorzystać z darmowej konsultacji dietetycznej. Na wizyty można umawiać się już teraz przez formularz kontaktowy. 

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na niekorzystny wpływ otyłości na nasze zdrowie. Przyczyn otyłości może być naprawdę wiele, a określenie czynników, które ją wywołują, wymaga zdiagnozowania problemu oraz przede wszystkim indywidualnego planu leczenia. I w tym właśnie pomogą dietetycy z gabinetu Projekt Zdrowie.

W ramach naszych poprzedniech akcji edukacyjnych “Pomagamy, nie oceniamy”, oraz “Bez krytyki zmieniamy nawyki” udało nam się pomóc tysiącom osób na terenie całej Polski. Nasi dietetycy odbywali konsultacje w gabinetach, ale też organizowali spotkania i prelekcje z mieszkańcami podczas lokalnych eventów. Widzimy jednak, że problem nadal jest poważny, dlatego również w tym roku chcemy pomagać osobom z nadwagą i otyłością w dążeniu do lepszego samopoczucia oraz przede wszystkim poprawy zdrowia.  Dlatego serdecznie zapraszamy do odbycia darmowych konsultacji dietetycznych.

W trakcie spotkania dietetyk:

  • przeprowadza analizę składu ciała,
  • wykonuje badanie poziomu tkanki tłuszczowej,
  • podaje wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu,
  • podpowiada, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji i regularnego odwiedzania naszej strony!

 

Leave a comment